portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Królewskie Wzgórze - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Królewskie Wzgórze » Forum » Szlaban
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Szlaban

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Maciejlevy 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Paź 03, 2018 22:12
Posty: 6
Skąd: Gdańsk Nowa Letnica

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 21:21    Temat postu: Re: Szlaban

Obserwuje to forum od dłuższego czasu ze względu na zakup mieszkania w inwestycji ZA. Dochodzę do wniosku że 2-3 osoby mieszkające na KW naprawdę mają nudne życie. Pora pogodzić się z tym że inwestycja ZA powstała małol tego niedługo wprowadzą się tam ludzie i pojawią się nowe samochody - ale na szczęście każdy mieszkaniec ZA posiada przynajmniej jedno miejsce parkingowe Wink

Ból tylnej części ciała prezentowany przez kilka osób potwierdza się z każdym kolejnym wątkiem. Cała ta dyskusja jest już śmieszna i tyle Smile macie bardzo duże osiedle które nie jest przystosowane pod ilość aut jaką posiadacie. Radzę zająć się własnym życiem rodzinnym zamiast wszystkimi sprawami „społecznymi sąsiadów”, a jeśli ktoś życia rodzinnego nie ma to polecam Tindera Wink
miszek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Mar 12, 2010 9:30
Posty: 58
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 21:41    Temat postu: Re: Szlaban

@marcinola
Jak czytam, co piszesz, to wcale nie zależy mi na dobrych relacjach z Tobą. "Pasek trawnika", jak piszesz, od chyba 2005 roku (to jeszcze chyba zanim powstało KW) w MPZP jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, także nie wiem, czego Ty się tu spodziewałeś...Jeśli chodzi o forum, to nie jest to Wasze forum. To jest ogólnodostępne, otwarte forum, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię. Jak chcesz sobie pisać takie obraźliwe farmazony, to załóż sobie forum zamknięte. Reszty nie skomentuję, bo nie jest tego warta.
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 22:06    Temat postu: Re: Szlaban

polciaxp napisał:
Chodzi o tych, którzy ich nie maja i czekają aż ktoś umożliwi wjazd na osiedle, aby mogli zaparkować i tak jak napisał chaoz666, nie są to ani goście, ani dostawcy, ani inne przytoczone usługi, bo wtedy po prostu sami im otworzymy

Wybacz, ale nie zgodzę się zupełnie z tą tezą. Często widuję stojące pod szlabanem:
1. Taksówki - czy to czekające aż ktoś inny podniesie szlaban, albo akurat próbujące się dodzwonić do klienta, żeby ten tym samym telefonem na który dzwonią otworzył ten szlaban. Zdarzają się też mieszkańcy czy goście KW, którzy są przez taksówkarzy wysadzani pod szlabanem a taksówka zatrzymywana jest po stronie z zakazem. I teraz zgodnie z logiką obwiniania się nawzajem powinienem oskarżyć "stronnictwo szlabanu" o to, że nie mam jak przejść chodnikiem bo przez ten szlaban taxi nie może kogoś dowieźć pod dom, tylko zastawia chodnik.
2. Dostawców - już nie raz widziałem pod szlabanem zaparkowane samochody dostawców pizzy, czy czekających dostawców na skuterach z Domino. No chyba nie twierdzisz, że ktoś parkowałby pod szlabanem KW, żeby potem iść z tą pizzą do ZA?
3. Samochody osób korzystających z placu zabaw, czy boiska

Ba, jak do mnie przyjeżdżała niedawno taksówka, czy goście to też zanim zdążyli zadzwonić to ktoś już im otworzył. Wybranie numeru trwa, potem zanim się rozłączę i wybiorę numer na szlaban też chwila mija.

I żeby nie było - ja mieszkam na KW i wkurza mnie to, że przez durne zamknięcie szlabanu nie dość, że taksówkarze i dostawcy mają trudniej, to jeszcze zastawiają mi chodnik na którym nie mają prawa stawać a z którego ja codziennie korzystam.

I jeszcze idąc dalej - za chwilę wyprowadzam się do ZA i co - będę miał wam wtedy powiedzieć: "wasi dostawcy - wasz problem"? Albo: "zrobiliście sobie szlaban przez który teraz wasi goście robią syf w okolicy - ogarnijcie to"?

Ale nie - nie powiem tego, bo wiem że nie można obwiniać o to wszystkich mieszkańców KW. Niektórzy, jak ja, byli od początku i przez lata przeciwni zamykaniu szlabanu właśnie z takich powodów. I wręcz uważałem to przez lata za ogromną zaletę KW - że nie ma problemu z parkowaniem jak ktoś do mnie przyjeżdża.

A osobny temat, to że parkowanie w Polsce to dziki zachód i na naszym osiedlu było z tym źle na długo przed zamknięciem szlabanu. Kto nam przez ostatnie lata parkował na drogach pożarowych i zastawiał przejścia dla pieszych? Mieszkańcy ZA, która jeszcze nie istniała?
marcinola 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 14, 2010 12:24
Posty: 316
Skąd: z dzielnicy

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 23:17    Temat postu: Re: Szlaban

miszek napisał:
Pasek trawnika", jak piszesz, od chyba 2005 roku (to jeszcze chyba zanim powstało KW) w MPZP jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, także nie wiem, czego Ty się tu spodziewałeś...


Nie czepiam się dwóch pierwszych budynków od strony skrzyżowania z Morenowym Wzgórzem. Tam było miejsce pod zabudowę. Inna sprawa to infrastruktura drogowa/inna, która nie była i nie będzie przygotowana pod tak gęstą zabudowę, ale to problem systemowy obejmujący cały nasz ukochany kraj. Allcon dostał te działkę w ramach wymiany z Miastem. Nie był od początku jej właścicielem i prawdopodobnie nie znalazłby się inny równie bezczelny deweloper, żeby postawić komuś przed samymi oknami dwa ostatnie czterokondygnacyjne budynki, na które absolutnie nie było tam miejsca.
I proponuje krytycznie jeszcze raz przeczytać własne posty, bo z trudem przychodzi mi spokojna ocena argumentacji krytykującej racjonalne oczekiwanie możliwości korzystania z drogi zgodnie z jej przeznaczeniem bez codziennego wku… się, że nie można bez stresu korzystać z jedynej drogi dojazdowej do Osiedla.
I nad jakością sarkazmu bym jeszcze popracował. Chyba najlepiej poćwiczyć z torebką chipsów wciągniętą na głowę, bo to znacząco zmienia peryspektywę Objawił na nam się na forum idealny, partner do długich i wymagających ćwiczeń - świetnie wyczilałtowany sąsiadokolega Maciej z osiedla.
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 0:53    Temat postu: Re: Szlaban

Cytat:
dwa ostatnie czterokondygnacyjne budynki, na które absolutnie nie było tam miejsca.

A teraz robimy szybki fact-check i sprawdzamy:
1. MPZP z 2005r
2. Odległości od granic działek
I wychodzi nam, że:
1. MPZP dla terenu ZA jest dokładnie taki sam jak dla terenu KW (ta sama karta terenu nawet).
2. Odległość od granicy działki bloków ZA jest nie mniejsza, lecz raczej większa niż bloków KW

Dlaczego więc miałoby nie być tam miejsca na te dwa bloki ZA?

Rozumiem, że subiektywne odczucie można mieć, że to za blisko, ale wpływ na to miała tak samo budowa KW jak i ZA. Skoro tak dobrze nam tu idzie grodzenie się na wlasnej działce, to równie dobrze można wysunąć argument typu "trzeba było nie budować KW tak blisko granicy działki wiedząc że MPZP dopuszcza jej zabudowę".
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 8:16    Temat postu: Re: Szlaban

hmmm, ja głupi byłem przekonany że jednak po uruchomieniu szlabanu sytuacja z miejscami postojowymi się lekko poprawiła na KW i stąd właśnie tak powstało tak gwałtowne obłożenie objazdówki bo nagle nie mogli wjechać na KW wiec zaparkowali na dojazdówce... ale co ja tam mogę wiedzieć...

nie mówię że to mieszkańcy ZA parkują na KW, ale na pewno na KW parkują (parkowali) osoby do tego nieuprawnione...

z tego co pamiętam to szlaban został uruchomiony ze względu na nowy wyjazd z osiedla , żeby ograniczyć przejazd osób nieuprawnionych które będą przyczyniać się do szybszego zużycia drogi bez partycypacji w jej utrzymaniu...

drodzy sąsiedzi z ZA - z tego co widzę u Was na każdym wjeździe stoi szlaban więc czemu czepiacie się naszego... skoro jesteście takie dobre wujki to zlikwidujcie wasze szlabany i pozwólcie wszystkim parkować na Waszych chodnikach i miejscach postojowych... ale jak to mówią Kali ukraść krowę... ale zauważcie że poza powyższym nie mówimy Wam co macie robić na swoim osiedlu, róbcie co chcecie, ale Wy też zostawcie nasze...

to że po uruchomieniu szlabanu ktoś parkuje na chodniku na zakazie to nie jest wina szlabanu ale parkującego

jeżeli ktoś myślał ze ten pas na którym teraz stoi ZA nie zostanie zabudowany jest chyba kretynem... do tego skoro Za dostała pozwolenie na budowę to raczej wymagane odległości są zachowane...

ktoś napisał że KW nie jest przystosowane do ilości aut, to prawda z jednym wyjątkiem - to nie osiedle jest nieprzystosowane, ale ilość aut jest nieprzystosowana do osiedla... ale spoko, u Was pewnie też tak będzie... chyba że nie popełnicie naszego błędu i od samego początku zaczniecie tępić patologie, u nas na KW przez długi czas było przyzwolenie na takie czy inne zachowania, które niestety weszły na stałe "do użytku" i teraz próba ich "prostowania" ma taki efekt jaki ma... gdyby na KW szlaban funkcjonował od samego początku, od samego początku mielibyśmy strefę ruchu, ustawione ograniczenia uniemożliwiające parkowanie w niedozwolonych miejscach - byłby porządek

a jeżeli już mam wskazywać palcem kto jest głównym generatorem "zastawiania wszystkiego" w naszej okolicy to skłaniałbym się do osiedli EKO i INPRO (zarówno te na morenowym wzgórzu jak i pomiędzy myśliwską i wołkowyską... ZA jeszcze nie była w planach, a KW dopiero "raczkowało" a morenowe wzgórze i już część dojazdówki była zastawiona samochodami
miszek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Mar 12, 2010 9:30
Posty: 58
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 9:31    Temat postu: Re: Szlaban

@hector
Pierwszy raz się z Tobą zgadzam i to prawie w całej rozciągłości. Z jednym tylko małym wyjątkiem. Nikt spoza Waszego osiedla nie mówi Wam co macie robić ze swoim szlabanem. Róbcie z nim co chcecie. Ja osobiście się cieszę, że zamknęliście swój szlaban, bo to zmniejszy ruch na ul. KW po otwarciu drugiego wyjazdu z KW, ale jestem daleki od tego, żeby Wam mówić co macie robić.
Zgadzam się też, że głównymi generatorami problemów z parkowaniem są osiedla EKO i INPRO. Tam sytuacja wygląda tak, że miejsc ogólnodostępnych po prostu nie ma. Także jak masz więcej samochodów niż miejsc, to musisz kombinować. Niemniej jednak tak już zostało to zrobione i musimy z tym żyć.
Nie podoba mi się tylko, że niektórzy źródło swoich problemów upatrują w mieszkańcach ZA, bo to jest nieprawda, co zresztą widać po zamknięciu Waszego szlabanu.

@marcinola
Odwracając Twoją tezę można napisać, że osiedle KW nie jest dostosowane do okolicznej infrastruktury drogowej, bo kto buduje takie duże osiedle z jedną drogą dojazdową? Tyle tylko, że to zaraz już będzie nieaktualne, bo będziecie mieli dwie drogi dojazdowe. Twierdzenie, że na działce przy ul. KW nie ma miejsca na bloki jest tylko Twoją subiektywną opinią nie popartą żadnymi racjonalnymi, obiektywnymi argumentami. Bloki zostały wybudowane na działce do tego przeznaczonej, otrzymały pozwolenie na budowę, użytkowanie itd. Zresztą była próba podważenia pozwolenia na budowę, która się nie powiodła. Uwierz mi, że prędzej, czy później i tak znalazłby się deweloper chętny na tę działkę. Zresztą proponuję wycieczkę po sypialniach Gdańska (najlepiej tych budowanych w ostatnich latach), żebyś się przekonał, że odległość pomiędzy blokami KW i ZA wcale nie jest taka mała, jaka mogłaby być.
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 13:57    Temat postu: Re: Szlaban

miszek napisał:
@hector
Pierwszy raz się z Tobą zgadzam i to prawie w całej rozciągłości.

wypadek przy pracy Very Happy
smolar 
   

Bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Sty 23, 2016 23:01
Posty: 48
Skąd: Gdańsk - KW

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 19:58    Temat postu: Re: Szlaban

Dlaczego od kilku dni jest znacznie większy czas pomiędzy otwieraniem, a zamykaniem się szlabanu?
Poprzednio szlaban zamykał się zaraz po tym jak auto przejechało, a teraz z 30 sekund czeka nie wiadomo na co?

Odnośnie blokad na miejscach parkingowych -> czy nie można ich postawić bez przypisywania miejsc do konkretnych mieszkańców? Po prostu postawimy blokady i rozdamy kłódki mieszkańcom (1 kłódka per mieszkanie). Dzięki temu nie będzie trzeba bawić się w papierkologie (podział gruntu itp).
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 20:05    Temat postu: Re: Szlaban

smolar napisał:
czy nie można ich postawić bez przypisywania miejsc do konkretnych mieszkańców

znając realia naszego "królewskiego" osiedla ludzie zaparkują między blokadami bez ich otwierania Very Happy
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 20:50    Temat postu: Re: Szlaban

smolar napisał:
Odnośnie blokad na miejscach parkingowych -> czy nie można ich postawić bez przypisywania miejsc do konkretnych mieszkańców? Po prostu postawimy blokady i rozdamy kłódki mieszkańcom (1 kłódka per mieszkanie). Dzięki temu nie będzie trzeba bawić się w papierkologie (podział gruntu itp).

Nie chcę być złośliwy, ale ten pomysł na prawdę jest nieracjonalny. Po pierwsze miejsc naziemnych jest mniej niż mieszkań. Po drugie w jaki sposób chcesz zagwarantować, że ktoś nie kupi sobie drugiej kłódki w sklepie z kłódkami? Wink

A tymczasem ostatniej nocy znowu szlaban tylko utrudnił mi życie, bo wracając o północy z lotniska do domu musiałem wysiąść na Myśliwskiej zamiast podjechać pod dom, bo nawet jakbym taksówkarza wpuścił przez szlaban, to przecież jeszcze musi jakoś wyjechać (a niekoniecznie mam ochotę dawać swój numer telefonu każdemu taksówkarzowi, żeby do mnie dzwonił na wyjeździe z osiedla).
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 8:01    Temat postu: Re: Szlaban

kosewicz napisał:
musiałem wysiąść na Myśliwskiej zamiast podjechać pod dom

to na królewskim dworze nie ma służby która by Cię na lektyce do domu zaniosła?
może wytocz proces współwłaścicielom za poniesione straty... tylko za bardzo nie wiem jakie...
litości, ile musiałeś przejść 200 metrów? nie ośmieszaj się...
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 8:35    Temat postu: Re: Szlaban

Hector... odjechałeś. Daruj sobie sprowadzanie dyskusji ad absurdum pisaniem o "stratach" i "procesie". Stwierdziłem tylko, że coś co przez ostatnie moje 7 lat na tym osiedlu nie było problemem - powrót nocą taksówką pod dom - teraz jest problematyczne. Tak samo jak problematyczne stało się korzystanie z car-sharingu mieszkając na KW. I wybacz, że nie zamierzam Ci się tłumaczyć dlaczego w danym momencie było dla mnie istotne skorzystanie z drogi, której jestem wszak współwłaścicielem.

Ja z tym walczyć już nie mam zamiaru - za kilka miesięcy się i tak z KW wyprowadzę i mnie to przestanie dotyczyć. A jak Tobie z tym szlabanem wygodnie, to pokój z Tobą!
smolar 
   

Bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Sty 23, 2016 23:01
Posty: 48
Skąd: Gdańsk - KW

PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 12:41    Temat postu: Re: Szlaban

kosewicz napisał:
Po drugie w jaki sposób chcesz zagwarantować, że ktoś nie kupi sobie drugiej kłódki w sklepie z kłódkami?

Nie rozumiem. Kłódkę w blokadzie masz cały czas wpiętą, nie zabierasz jej do samochodu. Wyjeżdżasz autem z parkingu, to stawiasz przecież blokadę i zapinasz kłódką.
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 12:46    Temat postu: Re: Szlaban

smolar napisał:
kosewicz napisał:
Po drugie w jaki sposób chcesz zagwarantować, że ktoś nie kupi sobie drugiej kłódki w sklepie z kłódkami?

Nie rozumiem. Kłódkę w blokadzie masz cały czas wpiętą, nie zabierasz jej do samochodu. Wyjeżdżasz autem z parkingu, to stawiasz przecież blokadę i zapinasz kłódką.

no tak, i kosewicz ma tutaj rację - ktoś kupi sobie swoją kłódkę, wymieni tą do której wszyscy mają klucz na swoją do której tylko 1 osoba ma klucz i ma prywatne miejsce postojowe...
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama