portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Królewskie Wzgórze - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Królewskie Wzgórze » Forum » Prywatny parking
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prywatny parking

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
krzys2809 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Czw Mar 26, 2015 18:59
Posty: 18
Skąd: Morena

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 7:46    Temat postu: Prywatny parking

Mam pytanie.Czy da się coś zrobić z tymi dostawczakami stojącymi dziś na końcu osiedla.Dzis to chyba lekka przesada.Dzis rano podjechało dwóch gości,sprawdzali coś w tych autach.Chwile później wyjechali z naszego osiedla.Ewidentnie widać że ktoś zrobił sobie prywatny parking swoich aut.
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 7:54    Temat postu: Re: Prywatny parking

myślę ze trzeba zrobić jakieś głosowanie i przegłosować jakiś dodatkowy zakaz wjazdu na osiedle samochodów powyżej jakiejś DMC albo o długości większej niż...
a najlepiej byłoby zrobić tak jak jest na większości osiedli... przypisać miejsce do konkretnego mieszkania... mamy 1,2 miejsca postojowego na mieszkanie - czyli przypisujemy do każdego mieszkania jedno miejsce... a te 0.2 zostawiamy jako ogólnodostępne dla gości itd...
no i potem trzeba będzie jeszcze wytępić wszystkich parkujących na drogach pożarowych, chodnikach, trawnikach...
i wtedy będziemy mogli dopiero powiedzieć że żyjemy we w miarę cywilizowanym miejscu...
maestro 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Śro Wrz 22, 2010 21:12
Posty: 41
Skąd: Gdańsk/Słupsk

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 13:44    Temat postu: Re: Prywatny parking

hector napisał:
mamy 1,2 miejsca postojowego na mieszkanie - czyli przypisujemy do każdego mieszkania jedno miejsce... a te 0.2 zostawiamy jako ogólnodostępne dla gości itd...
no i potem trzeba będzie jeszcze wytępić wszystkich parkujących na drogach pożarowych, chodnikach, trawnikach..
i wtedy będziemy mogli dopiero powiedzieć że żyjemy we w miarę cywilizowanym miejscu...

To jeszcze odlicz miejsca postojowe z garażów
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 18:32    Temat postu: Re: Prywatny parking

hector napisał:
a najlepiej byłoby zrobić tak jak jest na większości osiedli... przypisać miejsce do konkretnego mieszkania... mamy 1,2 miejsca postojowego na mieszkanie - czyli przypisujemy do każdego mieszkania jedno miejsce... a te 0.2 zostawiamy jako ogólnodostępne dla gości itd...

Wybacz, ale ta propozycja jest nie tylko niezbyt racjonalna, ale i oparta na fałszywych przesłankach i prawdopodobnie nierealizowalna.
Po pierwsze - byłaby to znacząca zmiana sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej, która nie mogłaby zostać wprowadzona zwykłą większością głosów.
Po drugie - współczynnik 1,2 miejsca postojowego na mieszkanie z tego co kojarzę nie obowiązywał gdy budowano pierwsze bloki na osiedlu, więc nie jest zachowany dla całego osiedla KW.
Po trzecie - współczynnik ten uwzględnia miejsca postojowe w halach garażowych (które - przypomnę - są prywatną własnością, więc nie podnośmy proszę jak w którejś z dyskusji argumentu, że z racji posiadania miejsca w hali ktoś miałby mieć mniejsze prawa do miejsc na zewnątrz), więc miejsc na parkingach zewnętrznych jest znacznie mniej niż 1 na mieszkanie
Po czwarte - można być współwłaścicielem drogi (i parkingów na zewnątrz) nie będąc właścicielem mieszkania a będąc właścicielem tylko miejsca w hali garażowej (przypomnę - hale garażowe funkcjonują u nas jako osobne lokale niemieszkalne). Jakim prawem mielibyśmy ludziom ograniczyć możliwość korzystania z miejsc postojowych na terenie którego są współwłaścicielami?
stranger_w 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 19, 2015 23:39
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 20:20    Temat postu: Re: Prywatny parking

Niestety wciąż wiele osób wjeżdża na sępa, stoi pod szlabanem i czeka aż ktoś nadjedzie i otworzy. A przy tak dużej ilości mieszkańców czekać długo nie musi. Nie mogę się nadziwić, że człowiek może być tak bezczelny. Może pomogłyby identyfikatory? Ktoś już rzucił taki pomysł na forum. Każdy współwłaściciel terenu na osiedlu miałby takich powiedzmy trzy (na wypadek wizyty gości). Musiałayby to być jaiaś plakietka trudna do podrobienia aby nie było takich przekrętów jak z domniemanym kupowaniem pilotów przez mieszkańców ZA. A do każdego samochodu bez id byłaby zapraszana straż miejska. Radykalnie, ale nic innego nie działa.
Nawet jeśli nie chcemy od razu wywozić intruzów na lawecie, przynajmniej widzielibyśmy kto parkuje nielegalnie.
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Nie Paź 27, 2019 11:43    Temat postu: Re: Prywatny parking

kosewicz napisał:
Po pierwsze - byłaby to znacząca zmiana sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej, która nie mogłaby zostać wprowadzona zwykłą większością głosów.

masz rację, niestety
kosewicz napisał:
Po drugie - współczynnik 1,2 miejsca postojowego na mieszkanie z tego co kojarzę nie obowiązywał gdy budowano pierwsze bloki na osiedlu, więc nie jest zachowany dla całego osiedla KW.

nie masz racji, MPZP jest "starszy" niż pozwolenie na budowę
kosewicz napisał:
Po trzecie - współczynnik ten uwzględnia miejsca postojowe w halach garażowych (które - przypomnę - są prywatną własnością, więc nie podnośmy proszę jak w którejś z dyskusji argumentu, że z racji posiadania miejsca w hali ktoś miałby mieć mniejsze prawa do miejsc na zewnątrz), więc miejsc na parkingach zewnętrznych jest znacznie mniej niż 1 na mieszkanie

mam jedno miejsce w hali i 1 samochód, nie mam problemu z tym żeby teraz poprzedzielać te zewnętrzne do poszczególnych mieszkań... jeżeli te 0.2 zostałoby jako ogólne... zwłaszcza jeżeli to zlikwidowałoby tą patologie którą mamy teraz na osiedlu... i nie uważam tego za ograniczanie praw... kupiłem mieszkanie na osiedlu gdzie współczynnik jest 1.2, wiec mogę zakładać że to jedno miejsce mi się należy jak psu buda (załóżmy że nie mam hali garażowej)... jeżeli masz miejsce w hali garażowej (które jest w bilansie) a parkujesz na zewnątrz to też mogę uznać że ograniczasz mi dostęp do współwłasności bo zajmujesz 2 miejsca i dla mnie już nie ma miejsca do parkowania... dalej skoro każdy ma prawo korzystać ze współwłasności to rozumiem że mogę zaparkować jednym autem na 2 miejscach postojowych - moja współwłasność i mam do niej prawo jak wszyscy, skoro Ty zajmujesz 2 miejsca z bilansu to ja też mogę... debil który parkuje nam na osiedlu kilka dostawczaków też ogranicza nasz dostęp do współwasności... ludzie parkujący po chodnikach też ograniczają nam dostęp do chodnika i na dodatek go niszczą, ci co parkują po trawnikach niszczą nasza współwłasność, ci co blokują drogi pożarowe narażają nas na niebezpieczeństwo... i teraz co, możemy uznać że skoro to też ich współwłasność to mogą parkować na trawnikach i chodnikach i je niszczyć? zdecydowanie NIE...
kosewicz napisał:
Po czwarte - można być współwłaścicielem drogi (i parkingów na zewnątrz) nie będąc właścicielem mieszkania a będąc właścicielem tylko miejsca w hali garażowej (przypomnę - hale garażowe funkcjonują u nas jako osobne lokale niemieszkalne). Jakim prawem mielibyśmy ludziom ograniczyć możliwość korzystania z miejsc postojowych na terenie którego są współwłaścicielami?

nie masz racji - posiadanie udziału w hali garażowej nie wiąże się z posiadaniem udziału w terenie jak ma to miejsce w przypadku mieszkań... zreszta chyba nie ma u nas takiego przypadku żeby miejsce w hali garażowej miał ktoś kto nie ma mieszkania na KW
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 27, 2019 19:10    Temat postu: Re: Prywatny parking

No cóż... faktycznie wygląda na to, że udziały w drodze są przypisane tylko do własności mieszkań i MPZP ju żod 2005 przewidywał 1,2 miejsca - przyznaję się do błędu.

hector napisał:
jeżeli masz miejsce w hali garażowej (które jest w bilansie) a parkujesz na zewnątrz to też mogę uznać że ograniczasz mi dostęp do współwłasności bo zajmujesz 2 miejsca i dla mnie już nie ma miejsca do parkowania...

Nie, nie możesz tego uznać. Już to w jakimś wątku tłumaczyłem, ale hale garażowe to prywatna własność (co więcej - na osobnej działce niż droga osiedlowa) i nie masz prawa wysuwać żadnych roszczeń związanych z tym, że ktoś ją posiada a Ty nie.

Takie roszczenia są tak samo zasadne jak roszczenie sobie np. większego prawa do korzystania ze wspólnej wózkarni (za małej by każdy miał szansę z niej skorzystać) z racji posiadania mniejszego niż sąsiad mieszkania.

hector napisał:
ludzie parkujący po chodnikach też ograniczają nam dostęp do chodnika i na dodatek go niszczą, ci co parkują po trawnikach niszczą nasza współwłasność, ci co blokują drogi pożarowe narażają nas na niebezpieczeństwo... i teraz co, możemy uznać że skoro to też ich współwłasność to mogą parkować na trawnikach i chodnikach i je niszczyć?

Oczywiście że nie, ale to jest całkowicie inna sprawa. Ludzie parkujący na chodnikach, trawnikach i drogach pożarowych łamią podstawową zasadę współwłasności, jaką jest obowiązek współdziałania w celu ochrony wspólnego dobra. Dodatkowo łamią swoje zobowiązanie z umowy przeniesienia własności do korzystania "z nieruchomości wydanych do współposiadania zgodnie z ich przeznaczeniem, z zachowaniem nienaruszalności ich funkcji użytkowych, w sposób nieutrudniający korzystania przez innych współwłaścicieli".

I teraz zupełnie serio rozważając możliwości wprowadzenia Twojej propozycji... Chcesz rozdysponować miejsca naziemne między konkretne mieszkania? Moim zdaniem jedyny sposób by to zrobić, to na zasadzie najmu albo wykupienia tych miejsc od współwłaścicieli. Czyli tak, aby ograniczenie ich prawa do użytkowania współwłasności miało podstawę prawną i odbyło się za rekompensatą. Czy to w ogóle wykonalne od strony prawnej bez zgody wszystkich współwłaścicieli? Wątpię... Więc ja proponuję skończyć teoretyzować Wink
Yoszko 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sty 10, 2017 6:57
Posty: 63
Skąd: KW27

PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 8:00    Temat postu: Re: Prywatny parking

Prawda jest taka, że bus czy osobówka to jeden i ten sam pojazd i ma prawo sobie parkować gdzie chce o ile nie narusza przepisów (chodniki, trawa, droga pożarowa etc.). Tak to już jest, że jeden lokator ma 1 samochód, a inny ma ich 4.

Rozwiązaniem byłby tutaj któryś z tych znaków:
B-5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych)
B-17 (do 6m)
B-18 (do 3,5t)
B-39 z symbolem ciężarówki (zakaz postoju pojazdów ciężarowych, mogą na minutkę)

Mi nie przeszkadza to, że stoją i zabierają miejsca parkingowe, bo lokator ma do tego prawo, mi przeszkadza ich długość.
W każdym razie jakby ktoś kiedyś podejmie inicjatywę postawienia takiego znaku to mam mój głos Smile
shakur 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Pon Lut 25, 2013 10:25
Posty: 207
Skąd: Gdańsk-Piecki-Migowo

PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 9:29    Temat postu: Re: Prywatny parking

Yoszko napisał:
B-5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych)
B-17 (do 6m)
B-18 (do 3,5t)
B-39 z symbolem ciężarówki (zakaz postoju pojazdów ciężarowych, mogą na minutkę)

Żaden z tych znaków nie dotyczy tych pojazdówSmile może jedynie ten zakaz do 6m choć wydaje mi się, że są to wersje o długości poniżej 6m.
Yoszko 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sty 10, 2017 6:57
Posty: 63
Skąd: KW27

PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 12:42    Temat postu: Re: Prywatny parking

Zatem pozostaje z tym żyć Smile
shakur 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Pon Lut 25, 2013 10:25
Posty: 207
Skąd: Gdańsk-Piecki-Migowo

PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 13:21    Temat postu: Re: Prywatny parking

także tego


2019-10-28_13h19_08.png
 Opis:
taka sytuacja :)

2019-10-28_13h19_08.png


marcinola 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 14, 2010 12:24
Posty: 316
Skąd: z dzielnicy

PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 18:11    Temat postu: Re: Prywatny parking

Bez przesady. Nie jesteśmy bezradni, a takie bezczelne gnojki bezkarne.
Na Osiedlu obowiązują tylko ogólne zasady ruchu drogowego, co nie oznacza, że można sobie parkować samochód w taki sposób, że wystaje on poza obrys miejsca parkingowego, bo powoduje to zagrożenie i utrudnia ruch innych pojazdów.
Ustawa PoRD
Ruch drogowy
Rozdział 1
Zasady ogólne
Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga, szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

Rozdział 5
Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
Oddział 2
Zatrzymanie i postój
Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

I w związku z tym takiego ferdka przez małe "f" można usunąć poza teren osiedla bez jego wiedzy i zgody nawet, jeżeli jest współwłaścicielem. Nie trzeba nawet takiego półmózga informować o takiej możliwości na tablicy przez wjazdem na Osiedle, bo wynika to z przepisów ogólnych, a nie wewnętrznego regulaminu Osiedla. Trzeba tylko przekonać np. Policję, jak poważne jest to zagrożenie szczególnie w nocy.
shakur 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Pon Lut 25, 2013 10:25
Posty: 207
Skąd: Gdańsk-Piecki-Migowo

PostWysłany: Wto Paź 29, 2019 8:03    Temat postu: Re: Prywatny parking

marcinola napisał:
Ustawa PoRD

A na jakiej podstawie twierdzisz, że ta ustawa ma zastosowanie na terenie osiedla?
kosewicz 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Lip 12, 2012 10:31
Posty: 144
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 29, 2019 8:10    Temat postu: Re: Prywatny parking

shakur napisał:
A na jakiej podstawie twierdzisz, że ta ustawa ma zastosowanie na terenie osiedla?

Zapewne na podstawie znaku D-52 "strefa ruchu" ustawionego na wjeździe na osiedle oraz art. 1 pkt 1. tejże ustawy?
Cytat:
Art. 1. 1. Ustawa określa:
1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;
hector 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Wrz 10, 2015 19:31
Posty: 203
Skąd: piecki-migowo

PostWysłany: Wto Paź 29, 2019 8:13    Temat postu: Re: Prywatny parking

shakur napisał:
marcinola napisał:
Ustawa PoRD

A na jakiej podstawie twierdzisz, że ta ustawa ma zastosowanie na terenie osiedla?

kolejny który prawko znalazł w chipsach Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama